Rezervasyon Koşulları

Rezervasyon Koşulları

1. Biletler üzerinde adı yazılan kişiye ait olup başkasına devredilemez.

2. Hiçbir koşulda bilet iptali, ücret iadesi yapılamaz.

3. Kesinleştirilen bilet seyahat tarihinden önce açığa alınabilir. Açığa alınan bilet 6 ay içinde kullanılmalıdır.

4. Feribot hareket saatinden sonra rezervasyon değişikliği yapılamaz ve ücret iadesi yapılmaz.

5. Yolcunun, geminin hareket zamanından en az 1 saat önce mutlaka limanda hazır bulunması gerekmektedir.

6. Yolcular, patlayıcı, yanıcı, parlayıcı ve genel olarak tehlikeli olabilecek hiçbir madde ve nesneyi taşıyamazlar.

7. Geminin herhangi bir yerinde, güvertede veya açık alanlarında sigara ve tütün mamullerinin tüketimi yasaktır. Konu ile ilgili kanun açıktır.

8. Yelkovan Turizm, feribot firması tarafından belirtilen saatlere bilet satışı gerçekleştirmektedir.

9. Feribot firması tarafından yapılan saat değişiklikleri, iptaller yolcuya bildirilir.

10. Kötü hava ve deniz şartları, satıcının kontrolü dışında gelişen sorunlar sebebiyle seferler durdurulabilir, değiştirilebilir veya sefer süreleri uzatılabilir. Satıcının kontrolü dışında kalan bu ve benzeri gecikme ve iptallerden doğabilecek ulaşım, konaklama ve yiyecek giderleri de dahil olmaz üzere hiçbir masraf veya olumsuzluğun sorumlulğu Yelkovan Turizm’ e ait değildir.

11. Hamilelik dönemi altı ayı geçmiş bayanların kendi güvenlikleri sebebiyle gemilerimizde seyahat etmelerine izin verilmez.

12. Yolculuk sırasında meydana gelen herhangi bir kayıp durumunda sorumluluk kabul edilmez. Kişinin yanında taşıdğı eşyalar vb. Kendi sorumluluğu altındadır.

13. Bilet ücreti, sadece kalkış limanı ile varış limanı arasındaki taşıma karşılığıdır. Biletler sadece üzerinde belirtilen güzergahla ilgili kullanılabilir. Satıcı tarafından ek ücret alınmamışsa sunulan diğer hiçbir hizmeti kapsamaz.

14. Feribot içerisinde herhangi bir koltuk numarası garantisi verilmez.

15. Yunanistan Yeşil ve Gri pasaportlardan vize talep etmemektedir.

16. Normal pasaport sahiplerinin yolculuk süresinde geçerli Schengen Vizesi olması gerekmektedir.

17. Pasaportunda KKTC giriş damgası olan Türk Vatandaşları bu pasaportlar ile Yunanistan’ a seyahat edemezler.

18. Yolcuların, biniş ve inişlerde rampa tam olarak açılıp gemi personeli biniş ve iniş onayı vermeden ve gerekli önlemleri alınmadan genime binmesi ve inmesi tehlikeli ve yasaktır.

19. Yolcu, gemi içerisinde, gemiyi veya herhangi bir kişiyi veya malı tehlikeye düşürecek şekilde davranışta bulunursa veya personelinin görevlerini yapmasını engellerse veya gemi personeli talimatlarına uymazsa veya diğer yolcuların makul itirazlarına sebebiyet verirse, satıcı, yolcuyu zaptetmek de dahil olmaz üzere, böyle bir davranışın devamını önlemek için gerekli gördüğü tedbirleri alabilir.

20. Yolcuların, kalkış ve yanaşma manevraları sırasında yerlerinde kalmamaları gereklidir. Seyir sırasında anonslarla duyurulan uyarılara yolcuların uyması gereklidir. Bu kurallara uyulmamasının doğurabileceği yaralanma ve maddi zararlardan satıcı sorumlu tutulamaz.

Yolculuğun İptali ve Ücret İade Şartları

1. İşbu sözleşmeye göre satın alınan elektronik biletlerin, hiçbir şekilde yolcu, tarih, saat ve güzergah bilgilerinin değiştirilmesi satıcıdan talep edilemez. Alıcı işbu sözleşmeye göre satın aldığı bileti satış onayından sonra hiçbir şekilde değiştirmeyeceğini ve iade talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

2. Yetkili makamlarca gemiye binmesine izin verilmeyen veya vize işlemlerinden dolayı seyahat edemeyen yolcuya bilet ücreti iadesi yapılmaz.